Završen literarni natječaj školske knjižnice "Kad odrastem želim..."

Autor: Marija Blažević, 26. 3. 2024. 19:21

Priveli smo kraju literarni natječaj školske knjižnice naše Škole na temu „Kad odrastem želim…“, koji se odvio u povodu dva velika datuma: Svjetski dan pripovijedanja (20.3.) i Svjetski dan pjesništva (21.3.), a u sklopu provedbe aktivnosti eTwinning projekta „Uz čitanje riječi rastu 4“.

[više]

Pogledajte igrokaz Vitamini i minerali uz Svjetski dan kazališta za djecu i mlade (eTwinning)

Autor: Marija Blažević, 21. 3. 2024. 18:33

Znate li što trebamo redovito konzumirati kako bismo bili snažni i zdravi? Učenici 3. razreda nam otkrivaju najzdravije namirnice kroz igrokaz.

[više]

Stigla nam je Putujuća pjesmarica (eTwinning)

Autor: Marija Blažević, 21. 3. 2024. 10:28

Kada nam je konačno stigla Putujuća pjesmarica, upisali smo svoje maštovite pjesme i poslali ju dalje projektnim partnerima.

[više]

Maštoviti čitalački grafiti (eTwinning)

Autor: Marija Blažević, 4. 3. 2024. 09:21

U okviru predviđenih aktivnosti eTwinning projekta "Uz čitanje riječi rastu 4" učenici 3. razreda izrađivali su maštovite čitalačke grafite.

[više]

Obilježili smo Svjetski dan pripovijedanja bajki (eTwinning)

Autor: Marija Blažević, 27. 2. 2024. 12:52

Mislite kako je jednostavno pripovijedati bajke?  Odgovor je: „Ne“, a u to su se uvjerili i učenici 3. razreda kada su svojim prijateljima iz razreda prepričavali najpoznatije bajke.

[više]

Međunarodni dan darivanja knjiga (eTwinning)

Autor: Marija Blažević, 15. 2. 2024. 07:59

U sklopu eTwinning projekta „Uz čitanje riječi rastu 4“, a u povodu Međunarodnog dana darivanja knjiga, koji se obilježava 14. veljače, u našoj je školi organizirana akcija darivanja knjiga za školsku knjižnicu.

[više]

Obilježili smo Svjetski dan smijeha (eTwinning)

Autor: Marija Blažević, 11. 1. 2024. 12:28

U vrlo ugodnoj i pozitivnoj atmosferi, obilježili smo Svjetski dan smijeha, kako drugačije nego čitanjem dječjih viceva. Učenici su se u tome odlično snašli. Cilj je bio čitanje naglas te razbijanje treme javnog nastupa.

[više]

Donosimo savjete za kreativno čitanje (eTwinning)

Autor: Marija Blažević, 21. 12. 2023. 08:49

Uspijevate li se svaki puta dobro koncentrirati kada čitate neki tekst? Jeste li razmišljali da na čitanje može pozitivno utjecati određen položaj tijela? Imate li ideju kako kreativno čitati? Ako nemate, pročitajte sljedeći tekst.

[više]

Obilježili smo Međunarodni dan volontera (eTwinning)

Autor: Marija Blažević, 5. 12. 2023. 10:54

Učenici 3. razreda Matea, Margareta, Mislav i Andrija, zajedno s knjižničarkom škole Marijom Blažević, obradovali su djecu vrtićke skupine Vjeverice Dječjeg vrtića „Lipa“ koji su trenutno izmješteni u našoj školi.

[više]

Obilježili smo Međunarodni dan djeteta i dječjih prava (eTwinning)

Autor: Marija Blažević, 23. 11. 2023. 13:52

Učenici 3. razreda s knjižničarkom su razgovarali o dječjim pravima, ali i obavezama koja proizlaze iz istih, a u povodu Međunarodnog dana dječjih prava i Međunarodnog dana djeteta koji se obilježavaju u mjesecu studenom.

[više]

Međunarodni mjesec školskih knjižnica (eTwinning)

Autor: Marija Blažević, 26. 10. 2023. 16:04

Nastavljamo s eTwinning projektom "Uz čitanje riječi rastu 4" - učenici 3. razreda su kroz likovno-kreativnu radionicu obilježili Međunarodni mjesec školskih knjižnica s temom "Zašto je važno čitati".

[više]

Mjesec hrvatske knjige (eTwinning)

Autor: Marija Blažević, 19. 10. 2023. 15:42

U povodu Mjeseca hrvatske knjige i u sklopu eTwinning projekta „Uz čitanje riječi rastu 4“ učenici 3. razreda čitali su naglas zanimljive dječje pjesme Luke Paljetka „Miševi i mačke naglavačke“. Osim što su se dobro nasmijali, cilj je bio razvijati čitalačke vještine i učvrstiti samopouzdanje pri javnom čitanju odnosno čitanju naglas.

[više]

Izrada loga projekta (eTwinning)

Autor: Marija Blažević, 12. 10. 2023. 15:51

Učenici 3. razreda započeli su s radom u eTwinning projektu "Uz čitanje riječi rastu 4" s izradom vlastitog loga projekta.

[više]

Sudjelujemo u eTwinning projektu "Uz čitanje riječi rastu 4"

Autor: Marija Blažević, 28. 9. 2023. 16:13

Školska knjižničarka Marija Blažević prijavila je sudjelovanje u eTwinning projektu "Uz čitanje riječi rastu 4" te je tako nositeljica projekta na školskoj razini.

[više]

IZVJEŠĆE o provedenom eTwinning projektu I'm a child and this is my right!

Autor: Marija Blažević, 29. 6. 2023. 17:17

eTwinning projekt I'm a child and this is my right! provodio se od rujna 2022. do lipnja 2023. godine.

eTwinning - Suradnje u projektu

Autor: Marija Blažević, 29. 6. 2023. 17:05

Tijekom eTwinning projekta, sudjelovali smo u zajedničkim aktivnostima s drugim partnerima, iz drugih škola i država.

eTwinning - Evaluacija projekta Vijest ima dokument u privitku

Autor: Marija Blažević, 31. 5. 2023. 16:55

Učenici su vrednovali svoje sudjelovanje u projektu, kao i rezultate projekta.

[više]

eTwinning - Imam pravo na zaštitu od elektroničkog zlostavljanja (5. ciklus projekta)

Autor: Marija Blažević, 29. 5. 2023. 10:11

U posljednjem 5. ciklusu projekta, naglasak je bio na vrlo važnom dječjem pravu današnjice, a to je pravo na zaštitu od elektroničkog zlostavljanja. U nastavku, učenici su pregledali sve rezultate rada tijekom projekta.

[više]

Jeste li znali? (projekt "Matoševe škole koračaju njegovim stopama")

Autor: Marija Blažević, 25. 5. 2023. 12:05

Učenici 8. razreda, pod vodstvom stručne suradnice knjižničarke Marije Blažević sudjelovali su u projektu Matoševe škole koračaju njegovim stopama kroz aktivnost Jeste li znali.

[više]

Izrada straničnika (projekt "Matoševe škole koračaju njegovim stopama")

Autor: Marija Blažević, 2. 5. 2023. 17:12

U sklopu međuškolskog projekta „Matoševe škole koračaju njegovim stopama“ učenici 7.a razreda, pod vodstvom stručne suradnice knjižničarke Marije Blažević, izrađivali su digitalne straničnike.