Obilježili smo Svjetski dan pripovijedanja bajki (eTwinning)

Autor: Marija Blažević, 27. 2. 2024.

Mislite kako je jednostavno pripovijedati bajke?  Odgovor je: „Ne“, a u to su se uvjerili i učenici 3. razreda kada su svojim prijateljima iz razreda prepričavali najpoznatije bajke.

U okviru predviđenih aktivnosti eTwinning projekta „Uz čitanje riječi rastu 4“ osmislili smo i proveli radionicu u utorak 27. veljače, a u povodu obilježavanja Svjetskog dana pripovijedanja bajki, gdje se petero učenika 3. razreda okušalo u pripovijedanju najpoznatijih bajki. Na repertoaru su bile bajke "Crvenkapica", "Carevo novo ruho", "Pepeljuga", "Snjeguljica" i "Tri praščića". Igor, Petar, Lucija, Hana N. i Martina pred cijelim su razredom prepričavali bajke, a u pravilno izražavanje usmjeravala ih je voditeljica projekta knjižničarka Marija Blažević.

Cilj ove aktivnosti, prije svega, bilo je poticanje čitanja, vježbanje pravilnog usmenog izražavanja uz poticaj i usmjeravanje, usvajanje novih riječi, prevladavanje straha od javnog nastupa. Učenicima nije bilo jednostavno, ali su uspješno pripovijedali odabrane bajke.

Knjižničarka:
Marija Blažević