Donosimo savjete za kreativno čitanje (eTwinning)

Autor: Marija Blažević, 21. 12. 2023.

Uspijevate li se svaki puta dobro koncentrirati kada čitate neki tekst? Jeste li razmišljali da na čitanje može pozitivno utjecati određen položaj tijela? Imate li ideju kako kreativno čitati? Ako nemate, pročitajte sljedeći tekst.

Učenici 3. razreda, u sklopu eTwinning projekta „Uz čitanje riječi rastu 4“, sudjelovali su u kreiranju materijala za zajednički „Čitalački časopis“ u kojem su se predstavili s aktivnošću pod nazivom „8 super prijedloga za kreativno čitanje“. Jedna je to od brojnih maštovitih i poticajnih aktivnosti u projektu gdje učenici mogu pokazati svoje raznolike ideje i rješenja.

Kako bi svojim projektnim partnerima dali ideju kako se što bolje opustiti i uživati u čitanju, učenici su samostalno osmislili nekoliko kreativnih položaja tijela u kojima možemo udobno i skoncentrirano čitati.

Pogledajte plakat i okušajte se i vi u „cool“ kreativnim položajima za čitanje.

Knjižničarka:
Marija Blažević