Maštoviti čitalački grafiti (eTwinning)

Autor: Marija Blažević, 4. 3. 2024.

U okviru predviđenih aktivnosti eTwinning projekta "Uz čitanje riječi rastu 4" učenici 3. razreda izrađivali su maštovite čitalačke grafite.

Učenici 3. razreda prvi su se put susreli s pojmom i značenjem grafita. Tako su saznali da su se grafiti kroz povijest koristili najviše kao oblik protesta i otpora, a umjetnost grafita karakteriziraju hrabre i jarke boje, zamršeni dizajni i stilizirana slova. Grafite možemo najčešće vidjeti na zidovima zgrada, vlakovima, mostovima.

No, učenici nisu trebali slikati po zidovima, već su imali zadatak osmisliti čitalački grafit koji predstavlja neku knjigu, naslov ili misao. Tijekom dva školska sata, učenici su se iskazali u svojoj kreativnosti, prepustili su se mašti i stvorili su razne grafite koje su karakterizirale kričave boje i stilizirana slova. S obzirom na dob učenika, zadatak su odradili i više nego dobro što možete vidjeti iz priloženih fotografija.

Povjerenstvo od 3 člana odabralo je 3 najbolja rada koja smo poslali autoricama eTwinning projekta „Uz čitanje riječi rastu 4“ u Valpovo gdje će biti izloženi na zajedničkoj izložbi svih sudionika projekta.

Knjižničarka:
Marija Blažević