Završen literarni natječaj školske knjižnice "Kad odrastem želim..."

Autor: Marija Blažević, 26. 3. 2024.

Priveli smo kraju literarni natječaj školske knjižnice naše Škole na temu „Kad odrastem želim…“, koji se odvio u povodu dva velika datuma: Svjetski dan pripovijedanja (20.3.) i Svjetski dan pjesništva (21.3.), a u sklopu provedbe aktivnosti eTwinning projekta „Uz čitanje riječi rastu 4“.

Učenici 3. i 4. razreda te učenici od 5. do 8. razreda mogli su se prijaviti na literarni natječaj u dvije zasebne kategorije: kratka priča i lirska pjesma tijekom ožujka. S obzirom na mnoge druge obaveze koje su učenici imali ovaj mjesec, vrlo smo zahvalni na 12 prijavitelja ovoga natječaja.

Povjerenstvo natječaja za odabir najboljih radova sastojalo se od učenice 7.r. Anđele Hunjet, predstavnice Vijeća učenika, učiteljice Suzane Okrugić, nastavnice Andree Prelog Vujić i knjižničarke Marije Blažević.

Tako smo danas 26. ožujka u školskoj knjižnici čestitali svim učenicima te ih nagradili prigodnim poklonima koje je dijelom osigurala Školska knjiga, a dijelom Škola. Također, učenici s osvojenim prvim mjestom su nam pročitali svoje uratke.

U nastavku i vi možete pročitati radove koji su osvojili prva mjesta:
Razredna nastava – lirska pjesma: Hana Krsnik, 3.r.
Razredna nastava – kratka priča: Mila Matešić, 3.r.
Predmetna nastava – lirska pjesma: Marlena Cahun, 5.r.
Predmetna nastava – kratka priča: Barbara Saher, 8.a

Knjižničarka: