Međunarodni dan zagrljaja

Autor: Marija Blažević, 22. 1. 2019.

U sklopu izvannastavne aktivnosti Čitajmo zajedno – čitajmo na glas: zaboravljene knjige, 22. siječnja 2019.,  obilježili smo jedan zanimljiv datum –
Međunarodni  dan zagrljaja.

Američki svećenik Kevin Zaborney je još 1982. godine ovaj dan proglasio međunarodnim danom zagrljaja.

Nakon što smo pročitali priču iz knjige koju čitamo, Dođi da ti pričam Nade Iveljić, analizirali smo je i porazgovarali o temi.

Potom je uslijedio zanimljiviji dio gdje smo se upoznali s raznim vrstama zagrljaja, a učenici su za zadatak imali prezentirati te zagrljaje u dvoje.

To nam je bio zadatak jer smo saznali kako psiholozi smatraju da pet do šest zagrljaja na dan čini naš život dužim i ljepšim.

Osim što su se prijateljskim grljenjem zbližili, učenici su se i od srca smijali, što je rezultiralo pozitivnom energijom cijeli dan.

Da nam je barem više ovakvih lijepih i radosnih trenutaka.

Marija Blažević, knjižničarka

Ovaj mjesec: 1994