Održano natjecanje u čitanju naglas!

Autor: Marija Blažević, 29. 10. 2015.

Obilježili smo Mjesec hrvatske knjige školskim natjecanjem u čitanju naglas.

Knjižnice širom Hrvatske te brojne druge institucije, uključene su u obilježavanje manifestacije Mjesec hrvatske knjige s raznovrsnim programom.
         Tako je i ove godine naša škola sudionik i kreator programa Mjeseca hrvatske knjige, koji se tradicionalno obilježava od 15. listopada do 15. studenog.
         Ovogodišnja je tema vezana uz odluku Opće skupštine UN-a koja je 2015. godinu proglasila Međunarodnom godinom svjetlosti i tehnologija zasnovanih na svjetlu.
         U našoj smo školi u četvrtak 29.10.2015. organizirali školsko natjecanje u čitanju naglas na koje se prijavilo 20 učenika viših razreda. Učenici su bili podijeljeni u kategoriji 5. i 6. razreda te u kategoriji 7. i 8. razreda. Čitale su se pjesme s tematikom svjetlosti, nade, optimizma u hrvatskoj književnosti.

U finale je ušlo 6 učenika koji su redom osvojili sljedeća mjesta:

1. mjesto: Marta Vekić
2. mjesto: Borna Žic
3. mjesto: Jelena Mečenero
4. mjesto: Marin Milak
5. mjesto: Luka Erceg
6. mjesto: Marta Bušljeta

Svih šestero učenika dobili su prikladne poklone koje je sponzorirala gospođa Marica Križić iz nakladničke kuće Profil kojoj se ovim putem od srca zahvaljujemo!

Marija Blažević, knjižničarka

Ovaj mjesec: 1940