„Razglednice iz zimske Slavonije“

Autor: Marija Blažević, 26. 1. 2021.

Što možete dobiti korelacijom Hrvatskog jezika, Likovne kulture i međupredmetnih tema? Jedan od mogućih rezultata rada s učenicima je dosad neviđena u našoj školi virtualna izložba.

Učenici 3. razreda, u sklopu projekta "Čitajmo zajedno – čitajmo naglas: zaboravljene knjige", tijekom proteklih su dana redovito čitali naglas „zaboravljenu“ knjigu "Automobilom kroz oblake".

Osim čitanja, knjižničarka je osmislila dodatne aktivnosti. S obzirom da je ovoga puta poglavlje imalo naziv „Razglednice iz zimske Slavonije“ odlučili smo uz korelaciju Likovne kulture provesti likovno-kreativnu radionicu „Zimske razglednice iz Slavonije“. Učenici su po uzoru na pročitano poglavlje trebali osmisliti vizualni izgled razglednice svoga kraja.

Nakon toga, pri idućem su susretu učenici naučili digitalizirati svoj vlastiti likovni uradak. Sljedeći je korak bio upoznavanje digitalnog alata Emaze. Svaki je učenik svoj digitalizirani likovni rad umetnuo na predviđeno mjesto u Emaze-u i upisao svoje ime.

Na kraju smo dobili predivnu virtualnu izložbu učeničkih radova. Osim što su razvijali čitalačke vještine, učenici su bili vrlo maštoviti i kreativni pri izradi likovnih radova, te su naposljetku razvijali svoje digitalne vještine kroz IKT.

Izložbu možete pogledati ovdje.

Knjižničarka:
Marija Blažević