Međunarodni dan tolerancije u školskoj knjižnici

Autor: Marija Blažević, 19. 11. 2020.

Učenici 3. razreda čitali su naglas odabranu „zaboravljenu“ knjigu iz projekta „Čitajmo zajedno-čitajmo naglas: zaboravljene knjige" povezujući vlastito iskustvo s pročitanim.

Redovito čitamo našu „zaboravljenu“ knjigu "Automobilom kroz oblake" svaki tjedan. Ovoga puta čitali smo zanimljivo poglavlje „Četvrto putovanje ili Kasica prasica druga“. Pročitano poglavlje povezali smo s vlastitim iskustvom s naglaskom na to kada smo ili nismo tolerantni te zašto je važno biti tolerantan. S obzirom na velike razlike među svim ljudima, u društvu ne možemo funkcionirati, ako nismo tolerantni, stoga je ona vrlo važan segment u našem životu, od malih nogu do odrasle dobi.

Nakon toga, uslijedile su opuštajuće vježbe za poticanje koncentracije i pamćenja.

U drugom dijelu blok sata započeli smo sa zajedničkim radom na PowerPoint prezentaciji „Pregled rada provedbe projekta“ (tijekom svakog susreta bilježimo napredak u radu što će na kraju rezultirati zajedničkom prezentacijom).

Knjižničarka:
Marija Blažević