Mjesec hrvatske knjige - Zašto je važno čitati?

Autor: Marija Blažević, 26. 10. 2020.

Učenici 3. razreda čitali su naglas motivacijske poruke s pripremljenih kartica na temu „Zašto je važno čitati?“

Znamo kako nam čitanje nije urođeno, već se čitalačke vještine stječu tijekom odrastanja. No, učenicima uvijek postavljamo ovo važno pitanje: Zašto je važno čitati? Učenici su mudro odgovorili na postavljeno pitanje, ali da bismo još dodatno pojasnili važnost čitanja, knjižničarka je pripremila razne kartice na kojima se nalaze odgovori na postavljeno pitanje. Jedan po jedan učenik čitao je naglas citate s kartica. Saznali smo tako da je čitanje važno tijekom cijeloga života, ako ne čitamo, ne razvijamo maštu, nismo kreativni, s čitanjem postižemo rezultate u svim drugim disciplinama, napredujemo, zabavljamo se i družimo, živimo u drugim svjetovima i vremenima, i još puno toga.

Nakon čitanja naglas, na drugom dijelu blok sata, učenici su prvi puta susreli i upoznali razne digitalne alate koje ćemo koristiti tijekom projekta „Čitajmo zajedno – čitajmo naglas: zaboravljene knjige“. Tako su vježbali raditi u Word Art-u, Google Jamboard-u, MS Powerpoint-u i Storyjumperu.

Knjižničarka:
Marija Blažević