Nastavljamo s aktivnostima u projektu Čitajmo zajedno…– Upoznajemo autora i njegov zavičaj

Autor: Marija Blažević, 22. 10. 2020.

Okupljeni u školskoj knjižnici, učenici 3. razreda radoznalo su prionuli u istraživanje. Prije nego počnemo čitati odabranu zaboravljenu knjigu, moramo se upoznati s autorom i njegovim zavičajem.

Za samo istraživanje učenici su se podijelili u grupe i istraživali sve o autoru. Čitali smo naglas sve što smo pronašli o autoru uz pomoć referentne građe, interneta odnosno tražilice Wikipedia i drugih izvora, čime smo ponovili mogućnosti Google tražilice.

S obzirom da smo saznali kako je autor Pero Čimbur rođen u Kninu, učenici su se upoznali i s mogućnostima alata Google Maps te smo vidjeli kolika je udaljenost našeg mjesta od Knina.

Učenici su za kraj današnjeg susreta osmišljavali vlastitu naslovnicu Automobilom kroz oblake. Predivnim smo radovima uredili pano i predstavili ih u holu škole.

Knjižničarka:
Marija Blažević