eTwinning projekt - Izrada avatara i predstavljanje vršnjacima na Twin Spaceu

Autor: Marija Blažević, 6. 10. 2022.

Učenici 3. razreda izrađivali su avatare i predstavili se svojim vršnjacima u sklopu projekta na Twin Spaceu.

Kako bi se učenici mogli predstaviti svojim projektnim partnerima vršnjacima, u informatičkoj su učionici, uz vodstvo knjižničarke, izrađivali svoje vlastite avatare u digitalnom alatu Pixton. Učenicima je bilo jako zabavno jer do sada većina učenika nije imala priliku izrađivati avatare niti koristiti digitalne alate za njihovu izradu. Na upit učenika „Zašto izrađujemo avatare?“, saznali su kako se za predstavljanje na društvenim mrežama i bilo gdje dalje na internetu uvijek treba predstavljati s nadimkom i avatarom umjesto svoje vlastite fotografije zato što time štitimo svoj identitet te na taj način nitko ne može ukrasti naše podatke niti iskoristiti našu fotografiju u neke druge svrhe.

Nakon uspješne izrade avatara, učenici su naučili i kako ući na TwinSpace projekta i predstaviti se učenicima partnerima. Učenici su se tako ukratko predstavili sa svojim avatarom te s nekoliko riječi na engleskom jeziku napisavši svoj nadimak ili samo ime te nekoliko riječi o sebi i svojim hobijima.

Knjižničarka:
Marija Blažević