Međunarodni dan školskih knjižnica - radionica s 1.r.

Autor: Marija Blažević, 25. 10. 2022.

U sklopu Mjeseca hrvatske knjige i Međunarodnog dana školskih knjižnica, učenici 1. razreda posjetili su školsku knjižnicu i sudjelovali u radionici koju je za njih pripremila knjižničarka.

U samom uvodnom dijelu, knjižničarka je s učenicima razgovarala na što ih asocira riječ „čitanje“. Čuli smo različite zanimljive odgovore. Čuli smo i da imaju neke slikovnice doma i da vole knjige, ali čitati još ne znaju najbolje, tek su prvi razred. No, zato, nakon što im je knjižničarka pročitala priču Uljuđeni vuk, učenici su spoznali da je važno biti uporan kako bismo naučili čitati i da je znati čitati jako važno kako bismo dalje u životu bili uspješni. Važni su nam i naši prijatelji, a prema njima trebamo biti pristojni i pomagati im.

Učenici su, također, spoznali razliku pojmova školska i gradska knjižnica te razlika knjižnice i knjižare.

Za kraj su rješavali radni listić za ponavljanje priče te naslikali svoj crtež onako kako su doživjeli pročitanu priču.

Knjižničarka:

Marija Blažević