Sudjelujemo u eTwinning projektu "Uz čitanje riječi rastu 4"

Autor: Marija Blažević, 28. 9. 2023.

Školska knjižničarka Marija Blažević prijavila je sudjelovanje u eTwinning projektu "Uz čitanje riječi rastu 4" te je tako nositeljica projekta na školskoj razini.

Projekt je uvršten u školski kurikulum za 2023./2024. školsku godinu.

U ovom projektu sudjeluju svi učenici 3. razreda. Kako bismo mogli objavljivati razne proizišle sadržaje ovoga projekta, roditelji su potpisali suglasnosti za sudjelovanjem svojeg djeteta u projektu, a čuvaju se u arhivi školske knjižnice. Sve aktivnosti provodit će se u školskoj knjižnici, informatičkoj učionici i/ili razrednoj učionici.

CILJEVI AKTIVNOSTI:

Poticati radost čitanja, razvijati vještinu čitanja, učiti kako se odnositi prema knjizi, pobuditi interes učenika za čitanje knjiga, osnaživati kritičko mišljenje o pročitanom, prikazati projektne aktivnosti kroz uporabu IKT-a. Poticati druge učenike škole, lokalnu zajednicu i širu javnost na razvijanje kulture provođenja slobodnog vremena. Osnažiti ulogu čitanja u razvoju jezičnih, komunikacijskih i stvaralačkih kompetencija potrebnih za izazove suvremenog društva.

NAMJENA AKTIVNOSTI:

Poticanje učenika na izražavanje svojih zapažanja, misli i osjećaja nakon slušanja/čitanja književnoga teksta, povezivanje s vlastitim iskustvom. Kritički se odnositi prema pročitanom, obrazlagati vlastite stavove, sudjelovati i promovirati važnost čitanja i pisane riječi. Razvijati samopouzdanje kroz međusobnu suradnju. Izrađivati plakate, video zapise, e-knjige i dr.

NAČIN REALIZACIJE:

Projekt se odvija u okviru nastavnih predmeta, međupredmetnih tema. Projektno i suradničko učenje, konferencija, predodžba i imaginacija, iznošenje vlastitog mišljenja, promoviranje čitalačkih aktivnosti.

VREMENIK: tijekom nastavne godine (rujan 2023.- lipanj 2024.)

NAČIN PRAĆENJA AKTIVNOSTI:

Članci na mrežnoj stranici škole i knjižnice, FB stranici škole i u okviru eTwinning projekta. Međusobna valorizacija učenika i voditelja koristeći videokonferencije i obrasce. Stvaranje kolekcije materijala i aktivnosti.

OČEKIVANI REZULTATI: Zadovoljstvo učenika i učitelja/stručnih suradnika projektnim aktivnostima.

Ovaj mjesec: 1922