Međunarodni dan darivanja knjiga (eTwinning)

Autor: Marija Blažević, 15. 2. 2024.

U sklopu eTwinning projekta „Uz čitanje riječi rastu 4“, a u povodu Međunarodnog dana darivanja knjiga, koji se obilježava 14. veljače, u našoj je školi organizirana akcija darivanja knjiga za školsku knjižnicu.

Knjige su se prikupljale tijekom protekla dva tjedna (2.-15.2.2024.), a sudjelovali su učenici i naši djelatnici škole. Možemo reći kako je akcija uspješno završila s ukupno prikupljenih 28 različitih naslova koji će upotpuniti knjižni fond naše knjižnice. Akciju je pokrenula koordinatorica eTwinning projekta u školi i knjižničarka Marija Blažević.

Ono što je zanimljivo je da su nam, između ostalih, darovane slikovnice na njemačkom jeziku koje će se zasigurno koristiti odnosno čitati u nižim razredima na satu Njemačkog jezika.

Na ovaj smo način promovirali projekt, potaknuli učenike i djelatnike na ljepotu darivanja i važnost samih knjiga jer će sada darovane knjige imati širi krug čitatelja.

Knjižničarka:
Marija Blažević