Čačinačke dječje maškare

Autor: Svjetlana Carić, 18. 2. 2015.

U organizaciji OŠ Antuna Gustava Matoša Čačinci i Turističke zajednice općine Čačinci, 16.2., održale su se čačinačke dječje maškare.

Nakon ozbiljnih priprema učenika, učenica, učitelja, vrtićanaca i njihovih teta i mama, u ponedjeljak smo odlučili iskoristiti prekrasan sunčan dan i ispratiti ovogodišnji karneval.

Uz pjesmu i smijeh maskirana povorka krenula je čačinačkim ulicama do Trga dr. Franje Tuđmana gdje su nas vrijedne mame dočekale s krafnama.

Nakon što smo se svi zasladili jako finim krafnama, naša je vesela povorka krenula prema sportskoj dvorani gdje je uslijedio zabavni program.

Voditeljica, policajka Velimira Tresk, otvorila je Reviju maski. Maske su se prošetale, zaplesale, zapjevale, zasvirale, zaozbiljile, zašalile i, ono najvažnije, zabavile!

Magični Magic Leon iz Slatine, koji je nastupio nakon Revije, zapanjio je svojim trikovima i čarolijama. I za to je dobio veeeeeliki pljesak.

Za to vrijeme stručno Povjerenstvo za odabir najbolje maske, zaključilo je sljedeće:

Najbolje grupne maske su:
1. Veseli narodi, učenici 6. a razreda
2. Hipi pokret, učenici 8. b razreda
3. Košarkaši i navijačice, učenici 1. razreda

Najbolje pojedinačne maske su:
1. Tužni pajaci, Marta Vekić i Matea Krsnik
2. Helga i Ivo Zadro, Marko Budim i Filip Turković
3. Princeza, Kristina Sabo

A nagradu za najbrojniju i najživahniju skupinu dobili su Veseli konjići - skupina djece iz vrtića pri OŠ Antuna Gustava Matoša Čačinci.

Izvan konkurencije, za originalne maske nagrade su osvojili slijedeći:

Najmlađi sudionik - Lovac Duje Jurlina, Tigar -Marija Nikšić, Ninja kornjača-Andro Matešić, Beba -Lana Blagajac,Ćuk-Petar Cingel, Batman-Ilija Cingel, Superman-Jan Navratil i Policajac-Tin Navratil.

Možemo reći  da su ove čačinačke dječje maškare bile stvarno vesele, šarene, maštovite i brojne.

Hvala svim maskiranim što su svojim trudom obogatili ovogodišnje maškare!