Božićni koncert

Autor: Svjetlana Carić, 22. 12. 2023.

Božićnim koncertom učenika i učitelja škole "Blagdanska bajka" završili smo prvo polugodište školske godine te pošli u susret najljepšem blagdanu u godini, Božiću.

Program za koncert pripremila je učiteljica Mirjana Foro, a voditelji su bili učenici Mila Lukić i Stjepan Štivić, koji su nas zbilja vrlo lijepo vodili kroz točke.
Na koncertu su nastupali svi učenici razredne nastave uz učiteljice Suzanu Okrugić, Tatjanu Maršić, Laru Fučkar i Danijelu Lokner. Nastupao je zbor pod palicom učiteljice Zdenke Milobare. Učenici 6.b razreda scenskim prikazom dočarali su slavonsku Badnju večer, a učenike je pripremila učiteljica Mirjana Foro. Učiteljica Kristina Krolo s učenicima 6.a razreda pripremila je recital Božićna želja. Bogato literarno stvaralaštvo pokazao je učenik Dominik Saher pročitavši svoju pjesmu Pravi Božić. Mentorica Dominiku je učiteljica Andrea Prelog Vujić. Naša srca posebno su raznježili učitelji Danijela Lokner i Velimir Tresk koji su u duetu otpjevali pjesmu Božić nam dolazi.
Sve točke pružile su nam ugođaj nadolazećih blagdana s porukama ljubavi i mira i na tome im svima zahvaljujemo.
Zamjenica ravnateljice Škole, Svjetlana Carić, s nekoliko prigodnih riječi uputila je čestitku svima prisutnima:
"U svečanom trenutku dok pored okićenog bora čekamo
početak božićne priredbe, lampice trepere, učenici čekaju svoje
nastupe, svi su lijepo odjeveni, pripremljeni, čut ćemo melodije i
stihove nekih najdražih nam božićnih pjesama... razmislimo što to ovaj trenutak čini posebnim i zaustavljivim u vremenu. To je ovo naše zajedništvo, ova zajednica okupljena oko ove djece, koja je zajedničkim
radom i trudom, između ostalog, privela kraju još jedno polugodište. Hvala svima koji su tome pridonijeli, kao i na tome da se ova divna priredba ostvari. U iščekivanju mnogima najljepšeg blagdana mislite o onome što je bitno, što je vrijedno. Ono što je bitno i lijepo u vama i u ljudima oko vas. Želim vam Božić proveden u ljubavi, poštovanju, miru, zdravlju, razumijevanju, sigurnosti. Želim da vam nova godina 2024. donese samo lijepe uspomene, da ju provedete u zdravlju i zadovoljstvu, okruženi ljudima koje volite. Sretan Božić i novu godinu želim vam u ime učenika i djelatnika Škole te u svoje osobno ime."

Svjetlana Carić

Više fotografija na: