In memoriam Zlata Cuca

Autor: Svjetlana Carić, 3. 1. 2024.

Zlata Cuca

(1. 12. 1940. – 2. 1. 2024.)

Zlata Cuca rođena je u Gračacu. U Zadru je završila Učiteljsku školu. Čitav svoj radni vijek provela je radeći kao učiteljica razredne nastave, mirovinu dočekavši u OŠ Antuna Gustava Matoša 1995. godine. Prethodno je radila kao učiteljica u osnovnoj školi u Novalji i Tribalju. U ovoj školi zapošljava se 1964. godine.

O svakom čovjeku govore njegova djela, ono što iza njega ostane, ono po čemu ga pamtimo. Učitelj iza sebe ostavlja generacije odgojene i obrazovane djece kao baštinu svojega rada, truda i ljubavi prema poslu. Isto možemo posvjedočiti za Zlatu Cuca o kojoj govore zapisi koji su nam sada na raspolaganju, kao trag i pripovjedač. O Zlati Cuca čitamo samo ono najljepše. Zlata Cuca ostvaruje odlične rezultate, postiže dobru disciplinu, pomaže učenicima s teškoćama. Za nastavu se redovito priprema i redovito vodi razrednu administraciju.

U radu je bila disciplinirana, redovita, savjesna i kolegijalna. Redovito se stručno usavršavala, čitajući časopise i knjige. Bila je aktivna u mnogim školskim aktivnostima. U svoj rad unosila je puno takta i sustavnog rada. Puno se zalagala za razvoj izvannastavnih aktivnosti i na tom području bila jedan od suradnika rukovodstva škole. Roditeljima je pomagala u odgojnom djelovanju te kod njih imala poseban autoritet. Svojim primjernim ponašanjem puno je pridonijela podizanju ugleda prosvjetnog radnika u sredini u kojoj živi i djeluje. Dobre rezultate postizala je u radu KUD-a.

Zlati Cuca upućujemo posljednji pozdrav uz mnoge zahvale za svo dobro koje je uložila u Osnovnu školu Antuna Gustava Matoša, Čačinci.

U ime učenika i djelatnika Škole, te u svoje osobno ime, obitelji upućujem iskreno saučešće.

Zamjenica ravnateljice,

Svjetlana Carić