Datum objave: 15. travnja 2025.

Pročitana mudrost – sudjelovanje u stvaranju zbirke najljepših citata

U okviru eTwinning projekta „Uz čitanje riječi rastu 5“ sudjelovali smo u zajedničkoj aktivnosti svih sudionika projekta pod nazivom „Pročitana mudrost“.
Zadatak je bio nakon pročitane lektire odabrati stihove ili rečenice koje nose u sebi mudrost, životne pouke, inspiraciju i motivaciju s ciljem stvaranja zajedničke zbirke mudrih rečenica koje želimo upamtiti kao trajni zapis misli.
Mi smo odabrali rečenice iz naslova Ivane Brlić-Mažuranić „Čudnovate zgode šegrta Hlapića“.
A učenici Adrian M. i Šime J. usavršavali su svoje digitalne vještine upoznavajući digitalni alat Google Docs nakon čega su odabrane „Hlapićeve“ rečenice unijeli u zajedničku prezentaciju.

Pročitajte još

Upisi u srednje škole za školsku godinu 2025./2026.

Upisi u srednje škole za školsku godinu 2025./2026.

Upisi u srednje škole za školsku godinu 2025./2026.
Poštovani učenici i roditelji,
obavještavamo vas da su započeli upisi u srednje škole za školsku godinu 2025./2026.
Upisi se provode putem nacionalnog sustava e-Upisi te svi učenici 8. razreda mogu započeti s prijavama u sustav.
Za sva pitanja i pomoć oko prijava, učenici i roditelji se mogu obratiti razrednicima ili stručnoj službi škole.
https://srednje.e-upisi.hr

International Tea Day

International Tea Day

International Tea Day obilježava se 21. svibnja diljem svijeta pa je to bio povod i učenicima drugog razreda za organiziranje svoje male čajanke. Kako bi se što bolje pripremili za svoju malu Tea Party, učenici su prvo usvojili vokabular vezan za samu pripremu čajanke, a nakon toga otpjevali i otplesali pjesmicu ‘I’m A Little Teapot’.
Zatim nas je miris toplog čaja i slasnih keksića ujedinio oko svečanog stola gdje smo svi nazdravili za još puno ovakvih lijepih druženja.
Učiteljica: Biljana Farkaš

Skip to content