Datum objave: 11. veljače 2025.

Možemo li bez ekrana?

U utorak 11. veljače knjižničarka škole provela je radionicu s učenicima 3. razreda na temu „Zamisli dan bez ekrana“, a u okviru obilježavanja Dana sigurnijeg interneta. U uvodnom dijelu radionice učenici su se upoznali s raznim opasnostima koje vrebaju na internetu, zatim što su osobni podaci te što ne smijemo dijeliti s drugima od podataka, a upoznali su se i s pojmovima elektroničkog nasilja i digitalnog traga. Također, porazgovarali smo i o odgovornom ponašanju na internetu.

Nakon zajedničkog oblaka ideja koje su dobre i loše strane interneta i digitalnih uređaja, učenici su podijeljeni u tri grupe osmišljavali što bi radili sa svojim roditeljima kada ne bi postojalo ekrana odnosno digitalnih uređaja. Učenici su bili vrlo kreativni te smo dobili zanimljive odgovore.

Aktivnost je provedena u okviru eTwinning projekta „Uz čitanje riječi rastu 5“, a materijal za radionicu osmislio je Centar za sigurniji Internet.

Knjižničarka Marija Blažević

Pročitajte još

Županijsko natjecanje iz kemije

Županijsko natjecanje iz kemije

Anja i Fran najbolji kemičari u Županiji!
Jučer su naši učenici, Anja Cuca, 8.r. i Fran Frencl, 7.r., na Županijskom natjecanju iz kemije koje se održalo u Osnovnoj školi Voćin osvojili prva mjesta! Mentor im je učitelj Velimir Tresk koji već godinama postiže ovako odlične rezultate na županijskim natjecanjima. Anja je prošle godine sudjelovala na državnom natjecanju iz kemije čemu se nadamo i ove godine.
Čestitamo učenicima i mentoru i zahvaljujemo što ostvaruju ovakve uspjehe na ponos našoj školi.

Lektira u vrećici

Lektira u vrećici

Učenici 5.a razreda s učiteljicom Mirjanom Foro ovoga su puta lektiru „Mrvice iz dnevnog boravka“ autorice Sanje Pilić obradili na kreativan i zanimljiv način. Svaki je učenik u svoju papirnatu vrećicu spremio svijet knjige: likove, najdraže dijelove priče, ilustracije i kratke opise koji su pokazali kako su doživjeli ovu toplu i duhovitu knjigu. Vrećice su postale male pozornice mašte, a izložene su u školskoj knjižnici.
Na ovaj su način učenici pokazali i svoje razumijevanje pročitanog, vježbali govorničke i prezentacijske vještine, a učeničke „vrećice“ pokazale su da lektira može biti zabavna te da se u svakoj lektiri krije mnogo malih, ali vrijednih i smiješnih mrvica.

LIK 2026

LIK 2026

Ponosni na naše talentirane učenice!
Učenice osmih razreda, Nika Milovac i Melisa Svečak, sudjelovale su na županijskoj razini natjecanja LIK 2026. koje se održalo u Virovitici, u prekrasnom ambijentu dvorca Pejačević. Mentorica učenicama je učiteljica Mateja Galić.
Čestitamo Niki i Melisi na uloženom trudu, kreativnosti i predstavljanju naše škole te im želimo još mnogo uspjeha u daljnjem umjetničkom radu!

Skip to content