2020-02-06 13:27:00

Svjetski dan čitanja na glas

Svake godine Svjetski dan čitanja naglas usmjerava pažnju čitavog svijeta na važnost čitanja naglas i razmjenu priča.

Tim je povodom 6. veljače knjižničarka organizirala čitanje na glas s učenicima putnicima i učenicima koji su se sami željeli pridružiti nakon nastave u prostoru školske knjižnice. Osim što su vježbali čitati na glas, učenici su stjecali samopouzdanje u nastupu pred drugima te se osvijestili kako je važno čitati.

Organizacija LitWorld pokrenula je obilježavanje Svjetskog dana čitanja naglas kako bi na globalnoj razini zagovarala pravo na pismenost za sve ljude kao jedno od osnovnih ljudskih prava.

Djeca i odrasli širom svijeta, slaveći moć riječi, kreiraju društvo koje će omogućiti svakom djetetu pravo na obrazovanje te pristup knjigama i tehnologiji.

Čitanje naglas razvija vještinu slušanja, obogaćuje rječnik, razvija maštu i utječe na uspješan razvoj djeteta.Metoda čitanja naglas ključna je za razvijanje čitateljskih navika od rane dobi i za kasniji uspjeh u školi te općenito uspjeh u stjecanju znanja i vještina.
Osim toga, čitanje naglas zbližava ljude različite dobi, različitih iskustava i znanja.

ČITAJTE DJECI NAGLAS GDJE GOD I KAD GOD STIGNETE čime podržavate i nacionalnu kampanju ‘Čitaj mi!’.

Svjetska organizacija LitWorld, uz poziv na obilježavanje Svjetskog dana čitanja naglas, nudi svoje ideje http://www.litworld.org/wrad/, ali i potiče na vlastite.


Osnovna škola Antuna Gustava Matoša Čačinci