Međunarodni dan dječje knjige obilježen izradom eko slikovnice
Autor: Marija Blažević, 2. 4. 2019.

U sklopu projekta Zelena knjižnica nastavilo se sa zanimljivim aktivnostima. Ovoga smo puta 2. travnja 2019. godine održali radionicu za učenike 2.a razreda.

Tema je bila izrada vlastite eko slikovnice s vrlo važnim eko porukama njihovim prijateljima, roditeljima, mještanima. Ponovili smo kako se trebamo ponašati u prirodi, kako možemo pomoći u zaštiti svoga okoliša, prirode, prirodnih resursa od kojih i sami živimo. Prvi dio radionice čitali smo i analizirali „zelene“priče iz dječjih časopisa, a potom je svaki učenik trebao izraditi jednu stranicu buduće slikovnice, nacrtati crtež s eko porukom. Sve je bilo u duhu osvještenosti o zaštiti prirode, a izradom slikovnice obilježili smo Međunarodni dan dječje knjige, koji se obilježava svake godine na današnji dan.

Marija Blažević, knjižničarka