Čitajmo zajedno-nastavak projekta
Autor: Marija Blažević, 21. 3. 2019.

Nastavili smo s aktivnostima u sklopu INA-e Čitajmo zajedno: čitajmo naglas – zaboravljene knjige. Obilježili smo Tjedan hrvatskog jezika i Međunarodni dan sreće.

Okupili smo se 14. ožujka kako bismo obilježili Dane hrvatskog jezika. S učenicima smo provele kratku jezičnu vježbu, a potom su učenici čitali pa analizirali dvije priče Nade Iveljić iz knjige Dođi da ti pričam.

U istom smo tonu nastavili i tjedan poslije u četvrtak 20. ožujka kako bismo čitali priče obilježavajući Međunarodni dan sreće. Učenici su se prije i nakon čitanja  priča razveselili pjevajući dvije pjesmice o sreći i prvom danu proljeća, što su prethodno naučili kroz Glazbenu kulturu.

U sklopu INA-e još nam preostaje druženje u oformljenom kutku za čitanje te stvaranje završnog uratka s kojim ćemo se predstaviti na završnici projekta Čitajmo zajedno: čitajmo naglas – zaboravljene knjige, koja će se uskoro održati u Zagrebu.

Učiteljica Danijela i knjižničarka Marija