Izumi Nikole Tesle - postavljen obavjesni pano

Autor: Marija Blažević, 7. 11. 2019.

Povodom Svjetskog dana izumitelja školska knjižničarka osmislila je i uredila pano pod nazivom Izumi Nikole Tesle koji je postavljen u holu škole. Pano se mogao pogledati tijekom cijeloga tjedna (4.-8.11.). Predstavljeni su najvažniji izumi ovoga najvećeg izumitelja.

Svjetski dan izumitelja obilježava se 9. studenog kako bismo se prisjetili brojnih umova koji su promišljali mnogo dalje od vremena u kojemu su živjeli te da im zahvalimo na svim izumima i idejama kojima su budućim generacijama olakšali život. Proslava dana izumitelja je poticaj novim naraštajima da njeguju duh istraživanja i stalnog propitivanja, da im on služi kao nadahnuće za stvaranje još uspješnije budućnosti.