Prvašići prvi puta u školskoj knjižnici

Autor: Marija Blažević, 26. 10. 2020.

Povodom Međunarodnog dana školskih knjižnica, učenici 1. razreda po prvi su puta posjetili školsku knjižnicu u pratnji svoje razrednice i učiteljice Danijele Lokner.

Učenici su se detaljno upoznali s radom knjižnice, uvjetima posuđivanja i vraćanja knjiga, razgovarali su o lijepom i pristojnom ponašanju, o važnosti čuvanja posuđenih knjiga te o važnosti čitanja tijekom cijeloga života.

Također, saznali su kako knjižnica ne služi samo za posuđivanje knjiga, već je to prostor u kojem mogu koristiti računalo za potrebe nastave, mogu se družiti s prijateljima igrajući razne društvene igre, pisati zadaću i još puno toga.

No trenutno, zbog epidemioloških mjera, posjeti knjižnici su ograničeni, tako da će do uživanja u prostoru knjižnice morati još malo pričekati. Učenici su bili vrlo suradljivi te su po prvi puta posudili knjige za čitanje.