« Listopad 2020 »

Hrabri telefon

Korisno

Projekt "Zdrava prehrana"
Autor: Miroslav Hanižar, 20. 4. 2012.

U 3. b razredu u tijeku je projekt „Zdrava prehrana“ kojemu je cilj upoznati učenike s važnosti zdrave prehrane za razvoj i zdravlje. Projekt obuhvaća izvanučioničku nastavu učenika koja potiče samostalni istraživački duh, učionički rad u skupinama u kojem učenici proučavaju razne materijale, te timski izrađuju plakate i prezentiraju ih, izradu piramide zdrave prehrane iz likovne kulture, te kulinarsko-praktični dio.

19. travnja ostvarili smo prvi dio kulinarsko-praktičnog dijela projekta u kojem su učenici izrađivali voćne štapiće.

Tijek: Prethodno smo obavijestili roditelje i dogovorili se tko će donijeti koje namirnice. Nakon dobrog pranja ruku, vezivanja kose djevojčicama i ostalih higijenskih mjera svi smo se bacili na posao. Svi su učenici zajedno s učiteljicom Tamarom Ivić i  asistenticom u nastavi Evicom Medved  vrijedno i predano rezali voće, gulili ga i nizali na štapiće. Zatim smo voćne štapiće zalili topljenom čokoladom. U pripravi su nam puno pomogle kuharice i praktikanti.

Štapiće smo prodavali po pristupačnoj cijeni od 2,00 kn za komad. Cijela je škola mirisala po voću, pa su učenici, a i mnogi nastavnici pohrlili po zdrave i izgledom vrlo primamljive voćne štapiće.

Sutradan, 20.03., smo odradili drugi dio praktičnog dijela u kojem smo izrađivati zdrave kanape sendviče koje smo također prodavali u holu Škole za koje su ostali učenici bili jako zainteresirani te su se svi brzo razgrabili.

Učenici 3. b bili su oduševljeni svojim doprinosom u praktičnom dijelu, kušanjem i dobrom prodajom, te pozitivnim povratnim informacijama svojih prijatelja. Uživali su u nesvakidašnjem obliku nastave i poželjeli  da češće provodimo nešto slično.

Kako smo se zabavili i kako smo bili vrijedni pogledajte u galeriji slika, klikom na poveznicu: Foto- galerija.

Učiteljica Tamara Ivić