Naša sportašica Marta

Autor: Svjetlana Carić, 11. 12. 2017.

Marta, učenica 3.razreda naše škole, u samo godinu i pol, koliko trenira u Plivačkom klubu Orahovica, postigla je odlične rezultate i odnijela pobjedu u mnogim utrkama u kojima je nastupala, da bi na kraju ponijela i titulu sportašice 2017. Plivačkog kluba Orahovica.

Marta, učenica 3.razreda naše škole, svakako je zaslužila posebne pohvale i ovaj članak.

U samo godinu i pol, koliko trenira u Plivačkom klubu Orahovica, postigla je odlične i nevjerojatne rezultate te odnijela pobjedu u mnogim utrkama u kojima je nastupala, da bi na kraju ponijela i titulu sportašice 2017. Plivačkog kluba Orahovica.

Njezini uspjesi nizali su se redom:

Slavonska plivačka liga Slavonski Brod, 2.mjesto na 50 m slobodno i 2.mjesto na 100 m mješovito.

Slavonska plivačka liga Vinkovci, 3. mjesto.

Plivački miting „Malena“ 2017. Slavonski Brod, 3.mjesto.

Olimpijski dan u Orahovici 2017., 1.mjesto u Atletskoj utrci, 3. i 4.r

Orahovačka akvatlon liga 3.kola, 1.mjesto te odlazi na Prvenstvo Hrvatske u akvatlonu u Zagreb na Jarun. Nastupa za triatlon klub Swibir u vrlo jakoj konkurenciji svih hrvatskih klubova i postaje viceprvakinja Hrvatske u akvatlonu. Marti je svečano uručeno prestižno priznanje za Najbolju sportašicu godine Zagrebačkog Swibira 2017.

Kao šećer na kraju 2017., osvaja 1.mjesto u slobodnoj kategoriji na Prvenstvu Djeda Mraza u Orahovici i time postaje sportašica 2017. Plivačkog kluba Orahovica.

Marta trenira tri puta tjedno, nekada i do pet puta tjedno. Na treninzima je redovita, a u školi pored tolikih treninga nije nimalo popustila. Uzorna je učenica odličnog uspjeha, članica Vijeća učenika. Učenica je koja vrlo savjesno izvršava sve svoje obveze, uključena je u mnoge školske aktivnosti u kojima se također ističe.

Čestitamo Marti, kao i njenim trenerima i Klubu, na vrlo uspješnoj 2017.godini i želimo joj puno novih uspjeha, posebno da joj se ovolika volja i želja za sportom nastave. A Martinim roditeljima, Žani i Alenu, čestitamo na potpori koju daju Marti, na trudu kojeg ulažu u njenu budućnost, iznad svega u zdrav stil života i u odabir pravih životnih vrijednosti.

Pedagoginja Svjetlana Carić