Iznenađenje na satu njemačkog jezika

Autor: Svjetlana Carić, 11. 12. 2017.

Ovaj tjedan učenici 8.razreda iznenadili su učiteljicu njemačkog jezika, Draganu Dropulju. Ispekli su Švarcvaldicu ili Schwarzwald - tortu i donijeli na sat njemačkog.

Schwarzwald torta jedna je od najpoznatijih torti svijeta, a ime je dobila prema brendiju od trešanja Schwarzwälder Kirschwasser, s kojim se radi prema tradicionalnoj njemačkoj recepturi.

Ovo lijepo iznenađenje je stiglo pri kraju polugodišta kada smo već skoro gotovi s ozbiljnim poslovima, gradivom i testovima, pa sada možemo uživati uz tortu, a sljedeći tjedan i u njemačkim božičnim pjesmama. Učenici su bili vrijedni cijelo polugodište tako da se sada u prosincu mogu malo i opustiti. Lijepo smo se zabavili uz tortu i sokove. Učenici kažu kako im je ovo najbolji sat, a učiteljica se složila s njima.

Učiteljica još uvijek ne zna tko je ispekao tortu te još traga za majstorom ovog ukusnog iznenađenja.

Učiteljica Dragana Dropulja