Europski dan jezika - radionica na satu njemačkog jezika

Autor: Svjetlana Carić, 29. 9. 2017.

Povodom Europskog dana jezika nekoliko učenika predmetne nastave odlučili su održati sat njemačkog jezika našim mlađim učenicima početnicima. Naši mali učenici su tako dobili nove nastavnice iz njemačkog jezika. Ovom prilikom stariji učenici su mogli pokazati koliko su toga naučili za nekoliko godina, a mlađi učenici mogli su vidjeti koliko stariji učenici toga znaju i koliko će oni naučiti za nekoliko godina.

Učenici su savršeno primjenili njima već poznate metode rada i na taj način prenijeli svoje znanje. Izdvojili su neke od najpoznatijih brojalica na njemačkom jeziku i u veseloj i ugodnoj atmosferi učenici su ih pjevali. Nakon toga smo ih preveli i ilustrirali. Pored toga, nastavnica je dočarala svojim učenicima neke od brojalica s kojima je ona odrasla tijekom svog boravka i školovanja u Njemačkoj.

učiteljica Dragana Dropulja