Učenici 1. i 2. razreda u posjeti Osijeku

Autor: Svjetlana Carić, 16. 5. 2017.

Učenici 1. i 2. razreda u pratnji učiteljica Danijele Lokner, Suzane Okrugić i pedagoginje Svjetlane Carić posjetili grad Osijek.

Dana 10. svibnja učenici 1. i 2. razreda, u pratnji svojih učiteljica i pedagoginje, posjetili su Osijek - slavonsku metropolu, kako bi se upoznali s njenim znamenitostima i ljepotama.

Pri dolasku u Osijek dočekalo nas je lijepo i sunčano vrijeme, što je naš boravak ovdje učinilo još ugodnijim.

Učenici su na početku ove ekskurzije prvo posjetili Dječje kazalište "Branko Mihaljević" gdje su nazočili kazališnoj predstavi Ružno pače. Predstava je bila vrlo zanimljiva i zabavna, da ne zaboravimo i poučna. Zbilja se onom jadnom ružnom pačetu nije bilo lijepo toliko izrugivati! Tek dok smo na kraju vidjeli u kakvog se lijepog, velikog, bijelog labuda pretvorio i sve nas ostavio bez daha.

Nakon kazališta učenici su posjetili zgradu HRT-a. Tamo su nas dočekali vrlo ljubazni i srdačni djelatnici te nas strpljivo proveli kroz zgradu, pokazujući nam redom u kojoj se prostoriji što radi i na koji način. Taj novinarski posao je zbilja zanimljiv i nije nimalo lak. Upoznali smo se s čarolijama studija, snimanja, montaže, etera...i naručili smo si pjesmu koja je samo za nas zasvirala na Radio Osijeku.

Učencici su u šetnji razgledali Trg doktora Ante Starčevića, konkatedralu Svetog Petra i Pavla, ručali u McDonaldsu, još malo šetali uz Dravu i, uz veliko oduševljenje sviju, "preplivali" Dravu na "kompi".

Kompa nas je tako prevela s jedne strane grada na drugi, gdje je smješten zoološki vrt. ZOO nam se jako svidio. Bila je to jedna vrlo ugodna šetnjica pod zelenilom, uz mnoge zanimljive životinje. Neke od njih su toliko lijepe da smo teško povjerovali kako su stvarne.

Uz još puno veselja i zabave, bila je ovo jedna vrlo lijepa, poučna i zanimljiva ekskurzija i već jedva čekamo sljedeću!

Ne smijemo zaboraviti ni mali kviz znanja koji je pripremio naš vrlo ljubazni vodič Davor. Na kvizu je pobijedio učenik Gabrijel iz 1.razreda, pokazavši danas stečeno znanje o znamenitostima Osijeka. Vodič je Gabrijelu uručio i prigodni poklončić.

Svjetlana Carić