Dani hrvatskoga jezika

Autor: Svjetlana Carić, 20. 3. 2017.

U mjesecu hrvatskoga jezika (od 21. veljače do 17. ožujka) učenici od 5. do 8. razreda dobili su zadatak napisati jedan pojam iz nastave hrvatskoga jezika krasopisom (kao vježbu lijepoga pisanja rukom). Učenici su napisali i oslikali najdraži jezični pojam i svoje radove podijelili jedni s drugima na školskom panou.

U nastavi smo također vrijedno učili o povijesti našega jezika, a kao završnu aktivnost održali smo kviz „Volim hrvatski“ koji je od prošle godine postao hit među našim učenicima. Tako su u kvizu sudjelovale dvije ekipe (Crvena i Plava). Crvenu su činili Martina Križek, Marija Kajtazi, Jelena Zubak i Matea Krsnik, a Plavu Marin Milak, Gabrijela Mačković, Terezija Som  i Magdalena Vorih. Voditeljica je bila Marta Vekić. Učenici su se nadmetali u igrama kao što su Značenja riječi, Brzopoteznim pitanjima iz hrvatskoga jezika, ali i opće kulture, Pogodi tko sam (pogađanje imena poznatih osoba)  i  Instrumental (otkrivanje izvođača i naziva pjesama na temelju instrumentalnog dijela). Pobjedu je na kraju izborila Plava ekipa s rezultatom 18:13. Bilo je vrlo zanimljivo, napeto i poučno, a svi su natjecatelji nagrađeni i prigodnim poklonima.

Učiteljice hrvatskoga jezika: Kristina Krolo i Andrea Prelog