Integracijska glazbena radionica

Autor: Svjetlana Carić, 8. 6. 2016.

Dana 7.6. u našoj školi održana integracijska glazbena radionica za učenike škole i  korisnike Udruge Jaglac.

Radionica je osmišljena u sklopu projekta

„Zajedno za sretno odrastanje“ .

U OŠ Antuna Gustava Matoša Čačinci održana integracijska glazbena radionica za učenike škole i  korisnike Udruge Jaglac. Radionica je osmišljena u sklopu projekta „Zajedno za sretno odrastanje“ u kojem je škola A.G.M. Čačinci sudjelovala kao partner.

Ovom radionicom povezali smo pjesmu, ples, likovno izražavanje i prepoznavanje emocija, a prije svega povezali smo se međusobno u  prekrasnom zajedničkom druženju koje je uvelike razveselilo sve prisutne.

Radionicu je predvodila pedagoginja škole Svjetlana Carić, uz učiteljice Zdenku Milobaru i Tatjanu Maršić, učitelja Vjekoslava Palatinuša te asistente, koji su cijele protekle školske godine, svojim predanim radom, uvelike doprinijeli napretku ovih učenika.

Učitelj Palatinuš i naš prijatelj Željko Peček, cijelu su radionicu pratili živahnim zvucima svojih tamburica. Tako smo zbilja imali pravi glazbeni ugođaj uz glazbu uživo, a i mogli smo ispuniti razne glazbene želje.

Svojim nas je glasom oduševila Kristina, koja nam je otpjevala „Zora djevojka“ Lidije Bajuk.

Ravnateljica škole, Kristina Krmpotić, izrazila je veliko zadovoljstvo što je naša škola bila domaćin ovako posebnom druženju.

Nakon radionice svi smo se još družili uz malu zakusku.

Jednoglasno su svi zaključili kako su se na radionici osjećali prekrasno i odlično se zabavili, što i je jedini cilj našega rada – zadovoljstvo naših učenika i prijatelja, sjaj u njihovim očima i na licu osmjesi žarkih boja.

Pedagoginja Svjetlana Carić