Posjet učenika 4.razreda TZO Čačinci

Autor: Svjetlana Carić, 29. 4. 2016.

Učenici 4.razreda su u sklopu projekta "Lijepom našom do zavičaja" posjetili direktoricu TZO Čačinci, Anu Marunicu.

Dana 28.4.2016., učenici 4.razreda zajedno su s učiteljicom Danijelom Lokner, u sklopu projekta "Lijepom našom do zavičaja" posjetili direktoricu TZO Čačinci,  gospođu Anu Marunicu.

Predstavnici razreda, A. Krsnik, L. Kapraljević, B. Župan i L. Ugarković, brojnim su pitanjima nastojali dobiti što više informacija za dio projekta - Uvjeti života i Moj zavičaj, kojeg trenutno realiziraju.

Neka od pitanja, na koja je gospođa Marunica spremno našla odgovore, su:

- Koja klima, vremenski uvjeti prevladavaju u našem kraju?
- Obzirom na reljef i vremenske uvjete, čime se ljudi u našem kraju bave?
- Kojim djelatnostima, proizvodnjom kojih kultura bi se mogli ljudi našeg kraja baviti?
- Što bi mogli napraviti kako bi privukli ljude na život ili posjećivanje našeg kraja?
- Postoji li mogućnost i prostor za uređenje multifunkcionalnog centra za mlade (prostor za igru, knjižnica, kino..) u našem mjestu?
- Na koji način predstavljamo kulturu i tradiciju našeg mjesta?

U sklopu ovog posjeta, svim učenicima 4.razreda prikazan je film "Čačinci, to smo mi", a posjetili su i izložbu fotografija "Čačinačke skitnje".

Osim što su učenici pokazali dobro "baratanje" istraživačkim radom, pokazali su i dobru suranju škole i lokalnih institucija.

UČITELJICA:
                                                                      Danijela Lokner