Dani hrvatskoga jezika

Autor: Svjetlana Carić, 18. 3. 2016.

Kvizom znanja obilježeni

Dani hrvatskoga jezika.

Ove su godine učenici naše škole i nastavnice hrvatskoga jezika Kristina Krolo i Andrea Prelog odlučili obilježiti Dane hrvatskoga jezika na malo drugačiji način. (Dani hrvatskoga jezika obilježavaju se u spomen na Deklaraciju o nazivu i položaju hrvatskoga književnoga jezika iz 1967. godine. Tim je dokumentom istaknuto načelo potpune ravnopravnosti hrvatskoga jezika.)

Tako je 17. ožujka održan naš prvi kviz „Volim hrvatski“. U kvizu su sudjelovali učenici sedmih razreda - Matea Krsnik, Terezija Som, Jelena Zubak, Marin Milak i Nikola Krmpotić te učenici osmih razreda - Luka Hat, Gabriel Medarić, Luka Bolješić, Fran Kolačko i Marko Margetić. Voditeljski posao preuzela je Marta Vekić. Dva su se tima nadmetala u različitim kategorijama koje su obuhvaćale znanje o hrvatskom jeziku, ali i opću kulturu te glazbu. Publika je bodrila natjecatelje, a neizvjesno je bilo do samoga kraja. Ipak, na kraju su pobjedu odnijeli sedmaši. Svi su natjecatelji nagrađeni prigodnim poklonima.

Učiteljica Andrea Prelog