ARMAL fond

Autor: Miroslav Hanižar, 1. 12. 2011.

Sudjelovali smo u natječaju „Armalov fond“

Naša je škola ove godine prvi put sudjelovala na natječaju „Armalov fond za zaštitu voda“. Na natječaj smo se odlučili prijaviti s jednom originalnom idejom. Učenici i učitelji su udružili snage i osmislili svog novog  superjunaka - zaštitnika i čuvara vode – imenom Bond, Armal Bond.

Na ideju učitelja V. Treska, učenik D. Bušljeta nacrtao je strip koji govori o pothvatima našeg superjunaka u spašavanju vode.

Zadatak superjunaka Armala Bonda je u kriznim situacijama spasiti vodu, probuđivanjem savjesti djece o očuvanju vode. Djeca će shvatiti da svatko od njih može postati superjunak, ako spasi i 1 ml vode. Svatko tko čuva vodu je superjunak, jer voda daje život!

Strip smo nadopunili fotografijama na kojima učenici glume različite scene razbacivanja vodom dok ih naš junak strogo upozorava na čuvanje i zaštitu vode.

Pogledajte naš strip:

Plakat koji je sudjelovao na natječaju:

Pogledajte kako smo se zabavili dok smo izrađivali plakat: