U Mjesecu hrvatske knjige

Autor: Svjetlana Carić, 12. 11. 2015.

Nakon natjecanja u čitanju na glas za učenike od 5. do 8. razreda, a u sklopu Mjeseca hrvatske knjige, u našoj se školskoj knjižnici  za učenike od 1. do 4. razreda organiziralo gledanje animiranih i dokumentarnih filmova na velikom zidu knjižnice uz pomoć projektora.

Nakon natjecanja u čitanju na glas za učenike viših razreda, a u sklopu Mjeseca hrvatske knjige, u našoj se školskoj knjižnici  za učenike nižih razreda organiziralo gledanje animiranih i dokumentarnih filmova na velikom zidu knjižnice uz pomoć projektora.

Učenici prvog razreda, s učiteljicom Suzanom, upoznali su se s radom knjižnice, po prvi puta se upisali u školsku knjižnicu i posudili slikovnice po izboru, nakon čega je uslijedilo gledanje animiranog filma Legenda o medvjedu.

Učenici drugog razreda, sa svojom su učiteljicom Tamarom pogledali nekoliko ekraniziranih Andersenovih bajki. Učenici trećeg razreda, s učiteljicom Tatjanom, pogledali su nekoliko ekraniziranih  basni, a učenici četvrtog razreda, s učiteljicom Danijelom, pogledali su dokumentarni film Dolina vukova.

Manifestacijom Mjesec hrvatske knjige želi se potaknuti sve, a osobito mlade ljude da redovito čitaju, jer bez čitanja i upijanja znanja iz knjiga (i bilo kojeg drugog štiva), ne možemo napredovati kao ljudi, kao društvo. I zato poručujemo svima, čitajte i samo čitajte!

Knjižničarka Marija Blažević