Natjecanje u čitanju na glas

Autor: Svjetlana Carić, 30. 10. 2015.

Obilježili smo Mjesec hrvatske knjige školskim natjecanjem u čitanju na glas.

Knjižnice širom Hrvatske te brojne druge institucije, uključene su u obilježavanje manifestacije Mjesec hrvatske knjige s raznovrsnim programom.
         Tako je i ove godine naša škola sudionik i kreator programa Mjeseca hrvatske knjige, koji se tradicionalno obilježava od 15. listopada do 15. studenog.
         Ovogodišnja je tema vezana uz odluku Opće skupštine UN-a koja je 2015. godinu proglasila Međunarodnom godinom svjetlosti i tehnologija zasnovanih na svjetlu.
         U našoj smo školi u četvrtak 29.10.2015. organizirali školsko natjecanje u čitanju na glas na koje se prijavilo 20 učenika viših razreda. Učenici su bili podijeljeni u kategoriji 5. i 6. razreda te u kategoriji 7. i 8. razreda. Čitale su se pjesme s tematikom svjetlosti, nade, optimizma u hrvatskoj književnosti.
U finale je ušlo 6 učenika koji su redom osvojili sljedeća mjesta:

1. mjesto: Marta Vekić
2. mjesto: Borna Žic
3. mjesto: Jelena Mečenero
4. mjesto: Marin Milak
5. mjesto: Luka Erceg
6. mjesto: Marta Bušljeta

Svih šestero učenika dobili su prikladne poklone koje je sponzorirala gospođa Marica Križić iz nakladničke kuće Profil kojoj se ovim putem od srca zahvaljujemo!

Knjižničarka: Marija Blažević