Zelena čistka

Autor: Svjetlana Carić, 21. 4. 2015.

Zelena čistka -

brinimo zajedno!

Eko aktivnosti ni ove godine nisu zaobišle naše vrijedne učenike i učitelje.

Cijeli prošli tjedan trajala je akcija sakupljanja starog papira, u kojoj su se učenici čak natjecali za razred s najviše kilograma sakupljenog papira.

U petak, 17.4., učenici su sa svojim učiteljima čistili i uređivali školski okoliš.

Zanimljiva je akcija učenika petog razreda koji su pod vodstvom pedagoginje Svjetlane Carić obišli dio Čačinaca kako bi očistili ulice od smeća i time stekli uvid u stanje našeg mjesta po pitanju otpada.

Pa vam tako možemo prenijeti sljedeće: hodajući kroz otprilike kilometar ulica našeg mjesta uspjeli smo sakupiti čak dvije vreće nemarno bačenog otpada. Od toga je najviše bilo papira (žvake, smoki, čips, papiri od peciva i sl.), čepova, raznih plastika, boca – plastičnih i staklenih, da ne spominjemo oštrih metalnih i limenih predmeta – koje nam pedagoginja nije dala dirati, kao ni ostale predmete s kojima smo se mogli ozlijediti ili koji su bili previše prljavi.

Tako da, dragi naši sumještani, i nismo neki primjer savjesnih stanovnika koji brinu o izgledu i sigurnosti naših Čačinaca. Tako bačen otpad jako narušava izgled našeg mjesta, a i djeca se njime mogu ozlijediti.

Stoga pozivamo sve mještane i slučajne prolaznike neka brižno i savjesno odlažu otpatke na prilagođena mjesta. Brinimo zajedno!

Drage majke, mi smo u našoj akciji koristili zaštitne rukavice, a pri dolasku u školu smo svi redom pošteno istrljali ruke sa sapunom, za što se pobrinula učiteljica Anita Jukić koja nas je također pratila u ovoj eko akciji.