Sportske igre djece i roditelja povodom Dana općine Čačinci

Autor: Hana Tepeš, 20. 4. 2015.

Učenici 1. i 2. razreda sa svojim su učiteljicama Tamarom Ivić i Tatjanom Maršić sportskim igama obilježili Dan Općine

Cilj je sportskih susreta bio potaknuti:

• boravak djece na svježem zraku
  • druženje djece i roditelja
  • zajedničku suradnju za bolje rezultate
  • igru umjesto neprimjerenih oblika ponašanja

Dana 17. 4. okupili smo se na igralištu škole u velikom iščekivanju, donijeli rekvizite, dobru volju i veselo raspoloženje, a vrijeme nas je također poslužilo.
Odigrali smo pet igara za razonodu i natjecanje : „kikerece“, trčanje s nošenjem lopte, trčanje u paru „svezanih“ nogu, skakanje u vrećama, potezanje konopa i gađanje.

Za zagrijavanje smo odigrali igru u paru u kojoj roditelj nosi svoje dijete na leđima, tzv. igru „kikerece“. Uslijedila je igra trčanja obilaženjem čunjeva noseći loptu u ruci i predajući je slijedećem natjecatelju. Nakon toga smo svim parovima sudionika selotejp trakom oblijepili po jednu nogu te su se tako nerazdvojni natjecali. Osobito je zanimljivo bilo skakanje u vrećama jer su svi skakači nastavili skakati i nakon obilježenog cilja, toliko im se svidjelo. U igri potezanja konopa i djeca i roditelji oba razreda dali su sve od sebe. Na kraju je uslijedila igra gađanja u kojoj su po dvoje roditelja na svakoj granici gađala ostale igrače unutar jednog polja.

Svi natjecatelji i gledatelji na kraju su se zasladili palačinkama s eurokremom koje su ispekle naše vrijedne kuharice, a od učiteljica su dobili kekse i bombone kao nagradu. Svim pobjednicima podijeljene su diplome za postignute najbolje rezultate na sportskim igrama.

Djeca su tog dana puno naučila: surađivati, pridržavati se pravila, pažljivo slušati upute, igrati pošteno, ne podcjenjivati protivnika, priznati poraz, iskazati pobjedu na primjeren način i još mnogo toga. Svima su se sportske igre jako svidjele i poželjeli su još koju zajedničku aktivnost djece i roditelja u školskom okruženju.

Tamara Ivić, učiteljica 1. razreda