Naše plesačice na plesnoj smotri 2. Među-korak

Autor: Hana Tepeš, 20. 4. 2015.

Plesna skupina naše škole sudjelovala je na 2. Među-koraku,  međužupanijskoj smotri plesnog stvaralaštva u Slavonskom Brodu

Plesna skupina naše škole te učenice prvog razreda sudjelovale su na plesnoj smotri 2. Među-Korak koja je održana 27.3. u OŠ Đure Pilara u Slavonskom Brodu. Cilj je ovog projekta unaprjeđenje plesne kulture u osnovnim školama. Svake se godine projekt širi na sve više sudionika od školskog, županijskog do međužupanijskoga ove godine, a cilj je u školskoj godini 2015./2016. održati i 1. državnu plesnu smotru.

Na Smotri su sudjelovale škole iz četiri županije, među kojima i Virovitičko-podravska te umjetničke plesne škole i plesni programi s preko 300 sudionika. Iz naše županije pozivu su se odazvale tri škole sa svojim plesnim skupinama: OŠ Antuna Gustava Matoša iz Čačinaca, OŠ „Suhopolje „iz Suhopolja te OŠ Ivane Brlić-Mažuranić iz Virovitice. Bila nam je čast predstavljati našu županiju i prikazati plesno umijeće naših vrijednih polaznica plesnih skupina.

Program je bio bogat i raznolik, sudionici su kroz četiri plesne discipline: plesna tehnika, aerobna gimnastika, kreativni ples i slobodi plesni stil, pokazali svoja umjetnička postignuća i talente. Izmjenjivali su se ponos osmišljenim plesnim koreografijama, zadovoljstvo plesnim nastupima s pljeskom i podrškom publike.

Za okruglim stolom na temu „Plesna kultura u osnovnim školama“ razmjenjivali su se osvrti na viđeno kao i dogovarao nastavak i unaprjeđenje projekta u idućoj školskoj godini.

Sa Smotre smo ponijeli divne dojmove te bogatstvo ideja i novih iskustava, što ćemo pokazati na trećem Među-Koraku koji će se održati sljedeće godine u Požeško-slavonskoj županiji.

učiteljica Tamara Ivić