Međunarodni dan osoba s invaliditetom

Autor: Svjetlana Carić, 3. 12. 2014.

Prigodnom prezentacijom u holu škole obilježen Međunarodni dan osoba s invaliditetom.

Međunarodni dan osoba s invaliditetom obilježava se 3.prosinca svake godine s ciljem postizanja punog i jednakog uživanja ljudskih prava tih osoba, kao i njihovog sudjelovanja u društvu.

Predavanjem koje su iznijele učenice Nives Maričić i Marija Zubčić učenike smo nastojali senzibilizirati o potrebama i pravima osoba s invaliditetom, ukazavši na poteškoće na koje osobe s invaliditetom nailaze, ali i na velike uspjehe koji unutar svojih mogućnosti te osobe mogu postići.

S ponosom smo govorili o uspjesima hrvatskih paraolimpijaca.

Za kraj smo poslušali Odu radosti, 9.simfoniju velikog Ludwiga van Beethovena, jednog od najboljih skladatelja u povijesti glazbe, a koji je svoja najveća djela skladao nakon što je postao gluh . . . Stoga nam se nametnulo pitanje: Bi li Beethoven bio Beethoven da nije bio gluh?

I, bi li naša škola bila naša škola, da nemamo učenika s posebnim potrebama koji nas svakodnevno podsjećaju na ljudsku snagu i volju, na humanost drugog čovjeka koji je tu za pomoć i razumijevanje, na raznolikost i toleranciju…