Humanitarni Dječji sajam

Autor: Hana Tepeš, 14. 10. 2014.

Humanitarnim Dječjim sajmom rabljenih stvari zatvorili smo Dječji tjedan u našoj školi, o čemu pišu učenice Nives Maričić i Marija Zubčić.

U petak 10. listopada 2014. godine u holu naše škole održao se Dječji sajam rabljenih stvari. Sajam je bio humanitarnog karaktera jer su sva prikupljena sredstva namijenjena udruzi Jaglac. Na sajmu su sudjelovali učenici od petog do osmog razreda koji su velikodušno donirali različite stvari: postere, stare knjige, odjeću, DVD-e, časopise, igračke itd. Sajam se pokazao vrlo uspješnim budući da je svaki razred skupio oko 150 do 200 kuna.

O Dječjem sajmu razgovarali smo s ravnateljicom naše škole, Kristinom Krmpotić. Ravnateljica je zaključila da je ovakva aktivnost u školi vrlo korisna jer se na taj način potiče i razvija poduzetnički duh te svijest o potrebi za humanitarnim djelovanjem. Ravnateljica je napomenula da smo Dječji sajam, kao i ostale aktivnosti u Dječjem tjednu, organizirali i održali u suradnji s mjesnim Društvom Naša djeca.

Nadamo se da će sličnih akcija biti i u budućnosti u našoj školi te da ćemo našom donacijom pomoći udruzi Jaglac.

Nives Maričić i Marija Zubčić, 8.a