Koliko poznaješ Hrvatski sabor?

Autor: Administrator , 4. 4. 2014.

Pod vodstvom mentora Vjekoslava Palatinuša, naši su se učenici u petak, 28. ožujka natjecali u online kvizu pod nazivom "Koliko poznaješ Hrvatski sabor?". U natjecanju  je sudjelovao tim od tri učenika – po jedan iz 6., 7. i 8. razreda, a tim naše škole činili su učenici Luka Hat, Slaven Jarnec i Tomislav Rugaš. Osim mentora i učenika, provedbi natjecanja su prisustvovali ravnateljica, pedagoginja i pripravnik  te nastavnik informatike koji je osiguravao tehničke uvjete.

Kviz natjecanje osnovnih škola pod nazivom "Koliko poznaješ Hrvatski sabor?" provela je saborska Služba za građane u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Odgovarajući na 30 pitanja, učenici su pokazali zavidno poznavanje Hrvatskoga sabora, njegove povijesne uloge, ali i znanje o suvremenom Saboru, načinu njegova rada te pravima i odgovornostima saborskih zastupnika.

Na natjecanju su nastupile ekipe iz 97 osnovnih škola iz svih dijelova Hrvatske. Naši učenici su zauzeli zlatnu sredinu, to jest, plasirali su se na 47. mjesto.

Naša je škola sudjelovala i u izravnom javljanju u Hrvatski sabor koje je bilo premijerno provedeno putem nove Carnetove desktop aplikacije Polycom Real Presence.

Po završetku natjecanja, iz Male vijećnice, učenike i njihove mentore prigodno je pozdravio i svima čestitao na izvanrednim rezultatima izaslanik predsjednika Hrvatskoga sabora, potpredsjednik Sabora Nenad Stazić. Svim sudionicima natjecanja Hrvatski sabor je dodijelio priznanja, školama i mentorima zahvalnice, a učenicima natjecateljima pohvalnice.