Održano predavanje o Parku prirode Papuk

Autor: Svjetlana Carić, 16. 5. 2013.

Na inicijativu glavnog nadzornika Parka prirode Papuk, Alena Jurenca, a u suradnji s Turističkom zajednicom općine Čačinci, učenicima osmih razreda održano je predavanje o turističkim mogućnostima nizinske Hrvatske.

Predavanje je održano u sklopu nastavnog predmeta geografije, a predavanje su održali djelatnici Parka prirode Papuk Miroslav Mesić i Časlav Sikora, koji su na stručan i vrlo zanimljiv način učenicima iznijeli priču o Parku prirode Papuk. Naglasak je bio na Park šumi Jankovac kao vrlo potencijalnom turističkom odredištu. Učenici su upoznati sa svim prirodnim i kulturnim vrijednostima toga područja. Ono što je istaknuto je blizina Jankovca našoj općini te mnoge turističke mogućnosti koje nudi.

Osmaši su se upoznali i s djelatnosti rendžera i poslovima koje obavljaju, te bi ih to moglo usmjeriti u odabiru budućeg zanimanja. Možda se netko od naših osmaša, nakon ovog zanimljivog izlaganja, odluči baš za ovo zanimanje.

Učenici su također bili interaktivno uključeni u predavanje te su na taj način još više naučili o Parku prirode Papuk.

Možete zajedno s nama riješiti zadatke koje su nam zadali renžeri:

1. Je li Jankovac u Općini Čačinci?
  2. Nadmorska visina željezničke postaje u Čačincima je  ___________  m/nm.
  3. Nadmorska visina izletišta Jankovac je ___________ m/nm.
  4. Od Čačinaca do Jankovca ima _________ km.
  5. Prvi put sam u Čačincima. Što ćeš mi reći da je vrijedno posjetiti?
  6. S koje dvije riječi bi najbolje opisao Jankovac?
  7. Što rade nadzornici (rendžeri) u zaštićenim područjima?
  8. Što bi htjeli posjetiti u Parku prirode Papuk?

Zahvaljujemo i ovim putem strpljivim rendžerima na ovom lijepom predavanju i informacijama koje su nam pružili!