"Zelena čistka " u Park šumi Jankovac

Autor: Svjetlana Carić, 24. 4. 2013.

Naši učenici i dalje sudjeluju u akciji „Zelena čistka“.

Nakon što su u petak, 19.4.2013. vrijednim rukama uredili okoliš svoje škole, sudjelovali su i u „Zelenoj čistki“ u Park šumi Jankovac.

Povodom obilježavanja Dana planeta Zemlje, 22.4., u suradnji Javne Ustanove Parka prirode Papuk, općine Čačinci, Turističke zajednice i Osnovne škole Antuna Gustava Matoša provedena je eko akcija "Zelena čistka" u Park šumi Jankovac.

Naši su učenici pomagali u uklanjanju bačenog otpada na području od Slatinskog Drenovca do Park šume Jankovac.

Kako bi im dali sve potrebne smjernice uz njih bili su cijelo vrijeme djelatnici JU Parka prirode Papuk i ukazivali im na važnost zaštite okoliša. Vjerujemo da će ih ljepota Jankovca, u kojoj su putem uživali, uvijek uvjerljivo podsjetiti zašto je važno čuvati prirodu.

Dio čistke iskorišteno je za spoj ugodnog i korisnog te je djeci prezentiran geocaching u kojem su i sami sudjelovali.

Za one koji još ne znaju, geocaching je besplatan otvoreni „lov na blago“. Igrači pokušavaju pronaći skrivene posude, tzv. geocache, pomoću GPS uređaja ili smartphonea. Svoja iskustva mogu podijeliti na internetu. Više o tome možete pronaći na

www.geocache.com.

Moramo se pohvaliti da su učenici bili uspješni u pronalaženju jednog takvog geocache-a.

Oko 12.00 sati, umorni, ali zadovoljni učinjenim i naučenim, vratili smo se našim kućama.