Posjet udruzi "Jaglac" Orahovica

Autor: Svjetlana Carić, 19. 1. 2023.

Učenici polaznici skupine izvannastavne aktivnosti "Rukotvorci" koju vodi učiteljica Marija Čunko Fridl,  u sklopu projekta "Na putu dobrote" kojeg provode, posjetili su udrugu „Jaglac“ u Orahovici.

U sklopu projekta „Na putu dobrote“ učenici 4. razreda, koji pohađaju izvannastavnu aktivnost Rukotvorci, s učiteljicom Marijom Čunko Fridl, pedagoginjom Svjetlanom Carić i učiteljicom Danijelom Lokner posjetili su dana 17. 1. 2023. godine udrugu "Jaglac" u Orahovici.

Cilj ovog projekta je osvijestiti važnost međusobnog pomaganja i osjećaja solidarnosti.

Učenici su na satima izvannastavne aktivnosti izradili prigodne poklone povodom Međunarodnog dana zagrljaja, s porukom kako nam je potrebno četiri zagrljaja dnevno za preživljavanje, osam zagrljaja za održavanje postojećeg stanja i dvanaest zagrljaja za napredovanje.

Poklonima, ali i zagrljajima, darivali smo i razveselili korisnike Udruge Jaglac.

U Udruzi smo uživali u društvu korisnika. Razgledali smo njihov prostor s raznolikim sadržajima, upoznali se s aktivnostima kojima obogaćuju svoj dan, razgovarali smo i družili se ispijajući topli čaj kojim su nas počastili.

Odlaskom iz Udruge ponijeli smo njihove poklone koje su nam pripremili, a najljepši poklon koji smo ponijeli je ispunjeno srce i priče ovih dragih ljudi velikog srca.