II. kamp papučkih rendžera

Autor: Administrator , 21. 9. 2012.

Kao i prošle godine deset osmaša dobilo je priliku za dan u prirodi koji će provesti s papučkim rendžerima. Kada smo napokon s nestrpljenjem dočekali i taj dan automobilima smo krenuli do Orahovačkog jezera gdje nas je dočekao naš vodič i rendžer Miro. S jezera smo pješke krenuli do Šaševa. Šetali smo dva sata i trideset minuta, prešli jedanaest kilometara. U početku je bilo teško, ali poslije kada smo se uhodali to je bila kao lagana šetnjica i zabava s prijateljima iz Orahovice koji su također išli s nama. Nismo zalutali jer su rendžer Miro i naši nastavnici znali kamo idemo pa su nas tako doveli ravno na Šaševo. Nakon što smo se odmorili, imali smo kratko predavanje o topografskim kartama. Onda smo se podijelili u četiri skupine, svaka skupina morala je sakupiti suhog lišća i grančica kako bi mogla zapaliti vatru. Dobili smo samo jednu šibicu i skupina koja je prva zapalila vatru je pobijedila, a pobijedila je skupina A. Nakon toga došao je red na ručak, ručali smo grah. Poslije ručka smo se opet podijelili, ali sada u tri skupine i morali smo sastaviti šatore. Uz puno muke i truda, malu pomoć nastavnika, uspjeli smo svi složiti. Na kraju smo saznali da ga je teže spremiti nego sastaviti. Još smo se spuštali niz uže, meni je to bio najzanimljiviji dio. Svi smo išli dvaput, prvi put bojažljivo, ali drugi put kao pravi profesionalci.

Vratili smo se kući s majicama i kapama za uspomenu i s puno novih i bogatih iskustva!

Matea Milovac, 8.a

Fotografije možete pogledati u našoj fotogaleriji