Zanimljivo na satu Njemačkog jezika

Autor: Svjetlana Carić, 1. 4. 2021.

Ovaj tjedan su učenici šestog razreda na satu Njemačkog jezika predstavili Njemačku putem prezentacije i plakata o Njemačkoj. Napravili su predivne plakate i prezentacije te samostalno pripremili Kahoot kviz. Za kraj smo se počastili tradicionalnom njemačkom Schwarzwaldskom tortom.

Ovaj tjedan su učenici šestog razreda na satu Njemačkog jezika predstavili Njemačku putem prezentacije i plakata o Njemačkoj. Napravili su predivne plakate i prezentacije s puno zanimljivih informacija i slika. Uz to su samostalno pripremili Kahoot kviz koji smo odigrali nakon prezentacija. Kviz je bio vrlo zabavan.

Učenje smo okrunili sa švarcvaldicom (Schwarzwaldska torta - Schwarzwälder Kirschtorte). Ovu tradicionalnu njemačku tortu su ispekli učenici i donijeli na sat. Ova torta ne smije faliti ni na jednom njemačkom slavlju, pa tako nije ni na našem zadnjem satu prije Uskrsnih praznika. Kao što vidite na slikama, torta bila je vrlo ukusna.

Učiteljica Dragana Dropulja