"Djeca djeci stradaloj u potresu"

Autor: Svjetlana Carić, 13. 1. 2021.

Zahvaljujemo svim učenicima OŠ Antuna Gustava Matoša, Čačinci, svoj mlađoj djeci Čačinaca, svim roditeljima, razrednicima i učiteljima, koji su se odazvali našoj humanitarnoj akciji za djecu stradalih područja, a koja je provedena danas, 13. 1. 2021. godine.

/Za više informacija klikni Opširnije/

Naša akcija pokrenuta je i započeta s ciljem da se učenici naše škole priključe u pomoći za djecu koja su stradala u potresu, izraze suosjećanje, podršku i brigu za druge te barem malo razvesele djecu stradalih područja Petrinje, Siska i Gline i pokažu im kako u ovoj katastrofi nisu sami.

Zadatak djeci je bio pripremiti pakete, u kutiji (od cipela ili slično) zapakirati ono što bi dijete na stradalom području razveselilo, što bi mu trebalo, ono što su obitelji u mogućnosti pripremiti. Napisati pismo, nacrtati crtež, pripremiti koji slatkiš, igračku, olovku ili neki drugi školski pribor, knjigu, curice špangicu, gumicu, češljić... prema želji ostaviti svoje ime i adresu u pismu, kako bi možda razvili novo prijateljstvo.

Pripremljene kutije, pakete, sakupljali smo danas, 13. 1. 2021., od 10:00 do 13:00 sati te je do sada skupljeno 129, brižno i s ljubavlju spakiranih paketa, za dječake i djevojčice različitog uzrasta.

Pakete ćemo prikupljati do petka, 15. 1. 2021., te ukoliko još to netko želi, može u našu Školu donijeti svoj paket u četvrtak i petak, od 9:00 do 13:00 sati.

Na preuzimanju paketa danas vrijedno su radili volonteri našeg školskog volonterskog kluba "Matoševe pčelice" uz volonterke Društva naša djeca Čačinci.

Tako vjerujemo kako će naša početna motivacija "Pomozi vratiti barem jedan osmijeh na lice!",  svakako uroditi plodom!

Cjelokupna akcija provedena je u suradnji s Društvom naša djeca, Čačinci i Turističkom zajednicom općine Čačinci.

Hvala svima!

Svjetlana Carić