Svjetski dan smijeha
Autor: Svjetlana Carić, 13. 1. 2020.

Obilježen Svjetski dan smijeha na satu Hrvatskog jezika.

Na svim jezicima smijemo se isto

Svjetski dan smijeha obilježava se 10. siječnja i 2. svibnja, a cilj je Svjetskog dana smijeha potaknuti ljude da se što više smiju jer će se tako osjećati bolje. Uz poznate tvrdnje da je smijeh lijek, da se na svim jezicima smijemo isto i da je dan bez smijeha izgubljen dan, obilježili smo Svjetski dan smijeha. Pokušali smo odgovoriti čemu se najviše smijemo i zaključili smo da se najviše smijemo vicevima i anegdotama iz svakodnevnog (pogotovo školskog) života. Iz razredne vreće smijeha izvlačili smo viceve i čitali ih naglas u razredu, pričali smo svoje smiješne anegdote i dogodovštine.

Za najsmješniji vic izabran je vic o boksaču:

Odbrojava sudac boksaču, a starica iz publike mu dovikuje: Neće taj ustati, znam ga ja iz autobusa!

Učiteljica Kristina Krolo